Choroby oczu – problem XXI wieku. Dobra okulistyka na wagę złota

0
161
Laguna Medical Gdynia okulistyka

Problemy związane z widzeniem są jednymi z najczęstszych powodów wizyt u lekarza. Okulistyka zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem różnych schorzeń oczu co rusz odkrywając dotąd nieznane problemy z narządem widzenia. Nic dziwnego, ciągłe użytkowanie komputerów, smartfonów czy telewizorów nie sprzyja kondycji oczu osób dorosłych, jak i coraz częściej dzieci i młodzieży. W szeroko pojętej diagnostyce i leczeniu z wykorzystaniem najnowocześniejszych osiągnięć medycyny wyspecjalizowała się klinika Laguna Medical w Gdyni i Gdańsku.

Najczęstsze choroby oczu i schorzenia wzroku

Oczy, a właściwie cały narząd wzroku, to element ludzkiego organizmu, który męczy się najbardziej i jest w „czołówce” najbardziej eksploatowanych w całym ciele. Od razu po przebudzeniu intensywnie pracuje i narażony jest na nieskończoną wręcz liczbę bodźców, takich jak światło sztuczne i naturalne, powietrze i zmienne temperatury, kurz i wszelkiego rodzaju pyły, a także ciśnienie.

Praca ludzkiego oka jest niewyobrażalnie intensywna, a jego nadwyrężenie oraz zbyt duża liczba szkodliwych, męczących czynników prowadzi do wielu chorób i schorzeń. Wzrok może się bardzo szybko zepsuć, ale i niestety wiele osób rodzi się z wadami lub nabywa je na wczesnym etapie życia.

Leczenie chorób oczu Gdynia

Do najczęstszych wad i chorób wrodzonych oraz nabytych na całym świecie, bez względu na rasę, płeć czy wiek pacjentów należą:

 • krótkowzroczność
 • dalekowzroczność
 • zaćma
 • jaskra
 • choroby siatkówki

Leczenie okulistyczne. Okulistyka w Laguna Medical

Współczesna medycyna – zarówno poziom wiedzy specjalistów, jak i aparatura – pozwalają na szybkie, często mało inwazyjne, trwałe, a nawet całkowite wyleczenie wielu chorób i schorzeń oczu. Kliniką od prawie 20 lat wyspecjalizowaną w leczeniu okulistycznym w Polsce jest centrum medyczne Laguna Medical w Gdyni (z poradnią także w Gdańsku). Zarówno w ramach funduszu zdrowia jak i podczas wizyt prywatnych specjaliści – okuliści, chirurdzy, optometryści – dbają o wzrok dzieci i dorosłych, prowadząc przez skomplikowane meandry leczenia.

Laguna Medical Gdynia okulistyka

Okulistyka jest fundamentem kliniki Laguna Medical. To tutaj diagnozuje się oraz leczy zachowawczo i chirurgicznie przeróżne dolegliwości oczne. Wykwalifikowana kadra piętnaściorga uznanych i doświadczonych lekarzy okulistów może pochwalić się posiadaniem najwyższych pod kątem współczesnych standardów certyfikatów. Podobnie jest z nowoczesnym, bezpiecznym i atestowanym sprzętem medycznym oraz zapleczem kliniki.

Jakie zabiegi okulistyczne wykonasz w Laguna Medical?

W ramach NZF oraz indywidualnych życzeń pacjentów eksperci Laguna Medical na oddziale okulistyki podejmują się takiego leczenia jak:

 • laserowa korekcja wad wzroku,
 • operacyjne usuwanie zaćmy,
 • leczenie starczowzroczności,
 • laseroterapia jaskry,
 • operacje zeza,
 • witrektomia,
 • cross-linking (leczenie stożka rogówki),
 • iniekcje doszklistkowe,
 • badania okulistyczne.

Laguna Medical na całym Pomorzu słynie z zabiegów LASIK, czyli laserowej korekcji wad wzroku. To metoda nieinwazyjna, w pełni bezpieczna i o niezwykle wysokim współczynniku skuteczności oraz trwałości. Specjaliści w LM podejmują się także leczenia zespołu suchego oka, , wdrażają u pacjentów ortosoczewki i soczewki skleralne, czy też proponują leczenie presbiopii.

Laguna Medical – co jeszcze może dla Ciebie zrobić?

Dwie dekady doświadczenia na trójmiejskim rynku usług medycznych sprawiły, że Laguna Medical to klinika ciesząca się uznaniem tysięcy pacjentów z różnymi problemami zdrowotnymi. Warto zaznaczyć, że oprócz okulistyki z sukcesem działają w placówce takie oddziały jak chirurgia, ortopedia, laryngologia i urologia.

Okulistyka Laguna Medical Gdynia

Zespół tworzą m. in. okuliści, dermatolodzy, ortopedzi, chirurdzy i proktolodzy praktykujący na co dzień w klinice, a także kształcący w różnych placówkach edukacyjnych przyszłe pokolenia medyków. Laguna Medical współpracuje też z firmami medycznymi w całym kraju: Warszawie, Toruniu, Bydgoszczy, Pile, prowadząc placówki partnerskie i tworząc kolejne punkty leczenia. Nowoczesną i wciąż rozwijającą się klinikę w Gdyni tworzą przychodnia, specjalistyczne centrum okulistyczne, kompleks gabinetów prywatnych oraz szpital z blokiem operacyjnym.

Diagnostyka, leczenie, zabiegi i operacyjne oraz opieka pozabiegowa – przez wszystkie etapy specjaliści z Laguna Medical prowadzą pacjentów z wykorzystaniem nowoczesnego, sterylnego i sprawnego sprzętu medycznego, urządzeń, preparatów itp. Bezpieczeństwo i higiena to najważniejsze standardy, jakie wyznacza sobie zespół w klinice.

Każda forma diagnostyki i leczenia pacjenta jest szczegółowo zaplanowana, ale lekarze w Laguna Medical w Gdyni i pozostałych placówkach reagują także na pilne przypadki wdrażając często natychmiastowe działania, np. w przypadku urazów.