Artystyczna biżuteria na zamówienie. W czym tkwi fenomen ręcznie robionych błyskotek?

0
829
Biżuteria artystyczna srebrna

Historia biżuterii sięga aż 22 tysięcy lat wstecz. Jest tak stara jak pierwsze narzędzia, jakie wymyśliła ludzkość. Biżuterią z kamieni, kości czy drewna stroiły się nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. Złota biżuteria, która kojarzy nam się na przykład ze starożytnym Egiptem to już bardzo zaawansowany etap. Analizować historię biżuterii można by długo, ale zmierzamy do jednej, bardzo prostej tezy – ręcznie robione zdobienia od zawsze były, są i prawdopodobnie na długo pozostaną w modzie.

Biżuteria robiona ręcznie – jej wartość i cena

Każda kobieta (choć i mężczyźni znający się na biżuterii mieliby w tym temacie sporo do powiedzenia) wie, że biżuteria ręcznie robiona ma swoją cenę. Ale za często wyższą ceną niż w jubilerskiej sieciówce idzie odpowiednia wartość i jakość. Wszystko, co wychodzi bezpośrednio z rąk człowieka oznacza precyzję, brak mechaniczności, znacznie inne techniki wyrobu. Kamienie, cyrkonie czy inne zdobienia są wtapiane w złoto/srebro, zamiast klejone, jak często bywa w przypadku masowej produkcji. Wymieniać można by długo.

Bizuteria ręcznie robiona

Dlaczego artystyczna biżuteria robiona ręcznie jest „bezpieczniejszym” zakupem?

Jeśli zależy nam na konkretnym modelu, który zamawiamy na życzenie, indywidualny projekt, przy jakimkolwiek uszkodzeniu mamy gwarancję, że do ręki weźmie naszą błyskotkę prawdziwy rzemieślnik, który wykonał pordukt. Niestety, bardzo często w znanych sieciówkach reklamacje traktowane są po macoszemu, a za uszkodzoną biżuterię otrzymujemy zwrot pieniędzy, voucher, czy też naprawa nie jest wykonana ze starannością.

Motyle – rodzima marka z własną pracownią jubilerską

Sopocka pracownia artystycznej biżuterii Motyle liczy sobie już prawie 20 lat obecności na rynku jubilerskim. Unikatowe naszyjniki, kolczyki, bransoletki i kolczyki z prawdziwą pasją i niecodziennym zaangażowaniem od lat projektuje doceniana i nagradzana  w branży Daria Jankowiak-Byczkowska. W warsztacie Motyli wykorzystywane są tylko najwyższej próby materiały, takie jak srebro, złoto, bursztyny, perły, turkus, ametyst czy kryształy. – Świat roślin i zwierząt, architektura, moda oraz człowiek są niekończącą się inspiracją i energią naszych licznych kolekcji – mówi założycielka marki.

Biżuteria artystyczna Motyle

Biżuteria artystyczna to wielki powrót do korzeni

Mówi się, że powtarzalność trendów w modzie wraca średnio co 30 lat. Trendy obowiązują też w biżuterii i specjaliści w tej branży zgodnie zauważają, że ponownie swój rozkwit przeżywa właśnie biżuteria artystycznia wykonywana ręcznie. – Następuje przesyt powtarzalności. Dojrzałe, świadome klientki nie chcą mieć tego, co mają wszyscy, szukają oryginalności. Biżuteria staje się inwestycją, dlatego oczekiwania są wysokie. Rzemiosło jest gwarancją jakości i niepowtarzalności – mówi  Daria Jankowiak-Byczkowska, projektantka biżuterii Motyle. Klientki wybierają artystyczne kolczyki, naszyjniki czy bransoletki, bo chcą się wyróżniać i zainwestować w mniej błyskotek, ale na długi czas.

srebrna biżuteria Motyle

Zobacz, porównaj, zamów na życzenie

Ręcznie robiona biżuteria artystyczna ma to do siebie, że możesz na indywidualne zamówienie wybrać takie elementy, jakie chcesz, dokonać zmian na życzenie lub w spokoju zastanowić się czy dany model z kolekcji odpowiada twoim oczekiwaniom. Motyle poprzez sprzedaż internetową w sklepie on-line dają możliwość swobodnego porównania błyskotek czy zapoznania się z całymi spójnymi kolekcjami. W porównaniu do znanych sieciówek, w których często występują braki lub konkretne modele biżuterii wyprzedają się i nie ma szans na wznowienie ich produkcji, o tymi w sopockiej pracowni każda ręcznie robiona bransoletka, naszyjnik, kolczyki czy pierścionek mogą powstać kiedy tylko chcesz. Zobacz stronę internetową motyle.net i poznaj nowy wymiar poczciwej, trwałej i unikatowej biżuterii spod szyldu polskiej marki z najlepszymi rzemieślnikami w doświadczonym zespole.

Artystyczna pracownia Jubilerska Motyle – kontakt

+48 734 188 813
motylesalon@autograf.pl