Co ciekawego można robić na Kaszubach?

0
251
Zoo egzotyczne kaszuby atrakcje kaszubskie dla dzieci

Wdrapcie się na wieżę…

Na szczycie Wieżycy sięgającym ponad 328 m n.p.m stoi 35 metrowa wieża. Warto się
tam wdrapać, bo widok z niej jest niesamowity i niespotykany. Musicie pokonać 182
stopnie, aby dotrzeć na sama gorę. Nie zapomnijcie wziąć lornetki i aparatu
fotograficznego.

Odkryjcie bogactwo roślin z całego świata!

Sekwoja to jedno z największych drzew świata i żyje nawet 2 tysiące lat. Na takie drzewo natkniecie się w Ogrodzie Botanicznym w Gołubiu, ale nie tylko… Znajduje się tu około 4 tysiące gatunków innych roślin ze wszystkich rejonów Ziemi. Jeśli udacie się tam na wycieczkę w świat roślin, zobaczycie tez gorejący krzew Mojżesza (przy bardzo wysokich temperaturach ma zdolności do samozapłonu), wollemie szlachetna – drzewo, które jest symbolem  wytrzymałości, bo pochodzi z epoki dinozaurów ale również wiele innych ciekawych roślin.

Ogród botaniczny w Gołubiu Kaszuby
źródło: wikipedia.pl

Świat z perspektywy Guliwera…

Jeżeli chcecie przeżyć fajną przygodę, pogłaskać egipskiego Sfinksa, mierzyć się ze Statuą Wolności bądź dotknąć dachu Białego Domu to zapraszamy do Kaszubskiego Parku Miniatur w Stryszej Budzie.

Kaszubski park miniatur
Źródło: wikipedia.pl

Wśród wszystkich miniatur poczujecie się jak bajkowy Guliwer. Wszystko tu jest mini-mini. Jest również mini zoo, w którym zamieszkały takie zwierzęta jak: miniaturowa owca, koza, kucyk, świnki wietnamskie, mini króliki, kurki, kaczki, gęsi. Mieszka tu też para danieli. Czeka Was tu więcej przyjemności, bo w Parku Miniatur znajduje się również Bajkowa Kraina. Królewna Śnieżka wraz z siedmioma krasnoludkami, Czerwony Kapturek, Kaczor Donald czy też postacie ze Shreka lub Epoki Lodowcowej przywitają Was w tym niezwykłym miejscu.

Kaszubski Park Miniatur – tu naprawdę jest co podziwiać!

Gadające papugi, Piranie, Skorpiony… na Kaszubach? Czemu nie!

Chcielibyście poznać największe węże świata? Wziąć na ręce kilkumetrowego Pytona Tygrysiego? A może potańczyć z Didżejem Kakadu Żółtoczubym? Jeśli lubisz pogawędki, to czeka na Ciebie także rozgadana Ara Ararauna.

Zoo egzotyczne kaszuby atrakcje kaszubskie dla dzieci
Źródło: zookaszuby.pl

Zoo-Egzotyczne Kaszuby to jedyna w okolicy wystaw egzotycznych zwierząt. Możecie zobaczy u nas rzadkie gatunki gadów, ptaków, ryb, ssaków i pająków z całego świata. Podczas zwiedzania zostaniecie oprowadzeni przez przewodnika – dowiecie się wielu ciekawostek na temat zwierzaków, będziecie mogli je wziąć na ręce, czy zrobi zdjęcie z niektórymi okazami. Wystawa znajduje się w zadaszonym obiekcie, dlatego zapraszamy także w pochmurne, deszczowe dni.