Poniedziałek, 17 maja, imieniny Brunon, Sławomir, Wera Bądź na bieżąco DODAJ DO ULUBIONYCH SKONTAKTUJ SIĘ
Z NAMI
RADIO FACEBOOK
TROPEM SRELA
GRA
Konkurs Turystyka Jutra 2016: można już aplikować!
Konkurs Turystyka Jutra 2016: można już aplikować!
A A A
Już od 1 września 2015 roku można składać aplikacje do XII edycji konkursu Turystyka Jutra, którego celem jest promocja turystyki zrównoważonej.

Nagrody ?Turystyka Jutra? (Tourism for Tomorrow Awards), to jedne z najbardziej prestiżowych nagród na świecie w branży turystycznej, nadzorowane przez Światową Radę Podróży i Turystyki (z ang. World Travel & Tourism Council, w skrócie WTTC) z siedzibą w Londynie.
Dodano: 16.09.2015

Już od 1 września 2015 roku można składać aplikacje do XII edycji konkursu Turystyka Jutra, którego celem jest promocja turystyki zrównoważonej.

Nagrody ‘Turystyka Jutra’ (Tourism for Tomorrow Awards), to jedne z najbardziej prestiżowych nagród na świecie w branży turystycznej, nadzorowane przez Światową Radę Podróży i Turystyki (z ang. World Travel & Tourism Council, w skrócie WTTC) z siedzibą w Londynie.

Kogo wyróżnia konkurs Turystyka Jutra?

W konkursie wyróżnione zostają firmy i organizacje, które minimalizują negatywne skutki oddziaływania turystyki w sferze ekonomicznej, przyrodniczej   i społeczno-kulturowej, a jednocześnie maksymalizują korzyści z niej płynące.

Co to znaczy?

To znaczy, że wszystkie podmioty działające na obszarze turystyki, dbają o miejsca odwiedzane przez turystów, wspierają inicjatywy dbające o ochronę środowiska i ją promujące, namawiają do kupowania lokalnych produktów przez turystów jednocześnie wspierając lokalną gospodarkę i wytwórców dóbr czy rzemiosła, chronią dziedzictwo kulturowe, edukują turystów pokazując  unikalność danego miejsca.               Co najważniejsze, turystyka jest budowana na bazie długoterminowej współpracy między różnymi organizacjami rządowymi, pozarządowymi, regionalnymi, firmami turystycznymi, hotelami i innymi zrzeszeniami z nią związanymi. Ta wzajemna współpraca jest kluczem do sukcesu.

Kto może składać aplikacje?

W konkursie mogą wziąć udział małe, średnie i duże firmy turystyczne, hotele, pensjonaty, parki narodowe, rezerwaty, różnego rodzaju projekty, czy inicjatywy (np. szlaki rowerowe, projekty promujące transport alternatywny lub turystykę ekologiczną), regiony, miasta, oraz różnego rodzaju stowarzyszenia.

Korzyści dla finalistów i zwycięzców konkursu wynikające z udziału:

Wyróżnienie w konkursie to nie tylko korzyści materialne, ale również możliwość nawiązania kontaktów i współpracy z innymi organizacjami i firmami, możliwość poznania ekspertów w dziedzinie turystyki, oraz wyjątkowa okazja do promowania nie tylko firmy, ale również Polski, jak i regionu z którego pochodzi zwycięzca.  Jest to wyróżnienie na skalę światową.

·        Rozgłos i darmowa reklama o wartości ponad 800 000PLN– zarówno finaliści jak i zwycięzcy są promowani przez patronów medialnych. W 2015 reklamy i artykuły o finalistach i zwycięzcach zostały opublikowane w m.in.: Time Magazine, Financial Times, Washington Post, Reuters online, Examiner.com, Bloomberg Business Week, Travel Weekly, Fortune Magazine. Wartość artykułów w prasie w 2015 roku wyniosła w sumie ok. 220.000USD (tj. ponad 800 000PLN), stanowi  to niepowtarzalną okazję uzyskania bezpłatnej reklamy i promocji na całym świecie.

·        Bezpłatne zaproszenie na corocznej konferencji Światowej Rady Podróży i Turystyki, w 2016 roku w Dallas w Teksasie, USA. Zjazd ten jest okazją do poznania liderów z branży turystycznej i nawiązania kontaktów z ekspertami ds. turystyki. Sama wartość jednego zaproszenia to ok.5000 USD (tj. ok.18.500PLN).

·        Bezpłatny lot i zakwaterowanie w czasie Światowej Konferencji(Global Summit ) w Dallas, w Teksasie, w terminie od 5 do 7 kwietnia przyszłego 2016 roku, dla każdego z piętnastu finalistów.

·        Ceremonia rozdania nagród oglądana jest co roku przez ponad 500 zaproszonych delegatów, w większości dyrektorów i liderów renomowanych firm turystycznych oraz reprezentantów władz. Jest ona rownież transmitowana na żywo na stronie internetowej Światowej Rady Podróży i Turystyki. Jest to możliwość pokazania liderom swoich osiągnięć w dziedzinie turystyki.

·        Promocja i artykuły w miesięcznym biuletynie ‘WTTC Tourism for Tomorrow’ publikowanym w Internecie na stronie WTTC dedykowanym turystyce zrównoważonej, czytanym przez ekspertów z branży tursytycznej: http://www.wttc.org/tourism-for-tomorrow-awards/newsletter/2015/april-2015


„Projekty finansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 – 2013”

więcej