Poniedziałek, 10 sierpnia, imieniny Bianka, Borys, Wawrzyniec Bądź na bieżąco DODAJ DO ULUBIONYCH SKONTAKTUJ SIĘ
Z NAMI
RADIO FACEBOOK
TROPEM SRELA
GRA
Promocja Nordic Walking w Łowiczu
Promocja Nordic Walking w Łowiczu
A A A
Promocja Nordic Walking w Łowiczu podczas II Forum Gospodarczego. Podczas Forum staraliśmy się przekonać i pokazać, że nordic walking może być ciekawą i aktywną formą spędzania czasu podczas całego roku. Poniżej tekst z www.lowicz24.eu. Tak o nas napisano.
Dodano: 29.11.2011

Tematem przewodnim II Forum Gospodarczego, zorganizowanego przez Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej, było:" Turystyka szansą rozwoju przedsiębiorczości na Ziemi Łowickiej".
Podczas spotkania poruszone zostały tematy związane z turystyką, a konkretnie z szansą, jaką niesie turystyka dla rozwoju przedsiębiorczości na Ziemi Łowickiej.

Jako pierwszy wystąpił  Adam Szymański- KTK "Szprycha"w Łowiczu prezentując "Szlaki rowerowe Ziemi Łowickiej- najdłuższe tematyczne szlaki w woj. łódzkim".

Szable i Bagnety, Dwory i Pałace i Szlak Książęcy to nazwy szlaków rowerowych, które wytyczone zostały w powiecie łowickim. Przebieg szlaków, nawiązuje do historii i kultury ziemi łowickiej. Szlaki rowerowe zostały tak wytyczone, by każda z gmin miała możliwość zaprezentowania swoich walorów turystyczno-przyrodniczych. Trasy zostały przygotowane przez Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej we współpracy z Klubem  Turystyki Kolarskiej "Szprycha", działającym przy PTTK w Łowiczu.

Następny omówiony temat to "Szlaki turystyki konnej a rozwój turystyki w regionie", który przedstawił Piotr Wandachowicz z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Turystyka w siodle to aktywna forma wypoczynku i rekreacji na łonie natury, która dostarczy turystom niezapomnianych wrażeń. Unikatowość takiej turystyki polega na możliwości zwiedzania atrakcji turystycznych podróżując na końskim grzbiecie. Szeroko pojęta turystyka konna to tylko jedna z dostępnych na szlaku opcji, to także min: stworzenie baz noclegowych, stworzenie nowych miejsc pracy.

Ostatnim omawianym tematem, a zarazem cieszącym się największym zainteresowaniem był "Nordic Walking ofertą podnoszącą atrakcyjność regionu", który omówiły: Aleksandra Moll oraz Beata Wysocka, przedstawicielki Stowarzyszenia Turystycznego Kaszuby."Nordic Walking jest ciekawą i przyjemną formą odpoczynku. Polega on na marszu ze specjalnie do tego przystosowanymi kijami. Podczas Nordic Walking osoba uprawiająca ten rodzaj aktywności angażuje do wysiłku większość mięśni ciała."- mówiła jedna z prezenterek.

Nie obyło się bez pokazu, w którym chętnie brały udział osoby uczestniczące w II Forum Gospodarczym.

 

 

 

 

 

 


 


„Projekty finansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 – 2013”

więcej