Sobota, 24 października, imieniny Areta, Marta, Marcin Bądź na bieżąco DODAJ DO ULUBIONYCH SKONTAKTUJ SIĘ
Z NAMI
RADIO FACEBOOK
TROPEM SRELA
GRA
FREE TIME FESTIWAL Gdańsk, 11-12 kwietnia 2015 / AmberExpo - Zapowiedź
FREE TIME FESTIWAL Gdańsk, 11-12 kwietnia 2015 / AmberExpo - Zapowiedź
A A A
Dodano: 02.04.2015

informacja prasowa - Amber Expo

FREE TIME FESTIWAL
Gdańsk, 11-12 kwietnia 2015 / AmberExpo

Jak spędzić wolne popołudnie? Gdzie wybrać się na weekend? Co warto zobaczyć w Trójmieście i regionie? Wziąć udział w rajdzie rowerowym, spływie kajakowym, czy może spróbować swoich sił w maratonie? Free Time Festiwal adresowany jest do ludzi nielubiących się nudzić, preferujących nowoczesny styl życia, poszukujących aktualnych trendów, rowerzystów, kajakarzy, pasjonatów sportów ekstremalnych, rodzin z dziećmi i miłośników foodtrucków. Kwietniowy weekend w AmberExpo zapowiada się naprawdę atrakcyjnie. Na odwiedzających czeka masa konkursów i nagród - m.in. zaproszenia na turystyczny rejs żaglowcem „Generał Zaruski” i łodzią solarną „Tesla 21” po Motławie, tandemowe loty paralotnią, pakiety startowe w maratonach biegowych i rowerowych i markowe rowery!


Free Time Festiwal to dwudniowa, weekendowa impreza, która łączy w sobie pięć uzupełniających się wydarzeń:
Festiwal Turystyki i Czasu Wolnego (prezentacja i promocja form spędzania wolnego czasu, hala B)
Bike Festiwal (wszystko dla fanów dwóch kółek - rowery, akcesoria, pomysły na wyprawy i wycieczki, hala A)
Kajak Expo (impreza dla pasjonatów kajakarstwa – hala B)
Baltic Games (największy festiwal sportów ekstremalnych w Polsce, hala C)
Festiwal Smaków Food Trucków (zlot najpopularniejszych food trucków, parking AmberExpo)

FESTIWAL TURYSTYKI I CZASU WOLNEGO
To bank pomysłów, jak twórczo, aktywnie i przyjemnie spędzać czas wolny.

Oferty i atrakcje z Pomorza zaprezentują m. in. Gdańsk, Sopot, Krynica Morska i subregiony Kaszub, Kociewia i Żuław. W strefie kultury będzie można zapoznać się z propozycjami Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, Centrum Hewelianum, Faktorii w Pruszczu Gdańskim i Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Miasto Sopot na swoim stoisku promować będzie Teatr na Plaży, Festiwal Literacki Sopot oraz powstającą dopiero Mediatekę (multimedialną bibliotekę).
Hitem Festiwalu może stać się, wzbudzający ogromne zainteresowanie na świecie, solarny katamaran Tesla 21. Przyjazny środowisku, bezpieczny, zbudowany w stylistyce luksusowych jachtów. Dzięki napędowi na energię słoneczną, łódź ma zerową emisję hałasu i spalin, można zatem pływać nią w strefie ciszy. Co istotne - może nią pływać każdy, bez żadnych uprawnień bądź patentów do prowadzenia, ponieważ moc łódki nie przekracza 5 KM. W sezonie letnim będzie można przepłynąć się Teslą po Motławie.
Festiwal Turystyki i Czasu Wolnego to także przewodnik po bardziej odległych rejonach Polski. Swoje turystyczne, kulturalne, rozrywkowe, kulinarne, sportowe i rekreacyjne walory przedstawi m. in. region Małopolski z powiatami nowosądeckim i tarnowskim, Zamość z krainą Roztocza, województwo świętokrzyskie i Ziemia Wałbrzyska. Do XVI-wiecznej piernikarni przeniesie swoich gości Żywe Muzeum Pierników z Torunia. To je¬dy¬na tego rodzaju interaktywna pla¬ców¬ka w Eu¬ro¬pie, w 2012 roku uznana przez National Geographic Traveler za jeden z 7 Nowych Cudów Polski. Stoisko Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo promować będzie najdłuższą, spójną i biegnącą przez pięć województw trasę rowerową w Polsce. Atrakcją będą pokazy akrobacji rowerowych w wykonaniu Bartosza Ćwika, wielokrotnego finalisty Mistrzostw Polski w trialu rowerowym.

RUSZAMY SIĘ!
Festiwalowa ekspozycja zostanie podzielona na 5 stref: aktywności, turystyki, kultury, wodną, dla dzieci.
W strefie aktywności znajdzie się mini boisko do siatkówki, plaża (na której będzie można zagrać w bule), ścianki wspinaczkowe dla dzieci i dorosłych oraz basen, stoły do gry w piłkarzyki. Będzie też można zapisać się na imprezy biegowe, rowerowe oraz triathlonowe (PZU Maraton Gdańsk, Półmaraton AmberExpo, Triathlon Gdańsk, Ogólnopolski Maraton Rowerowy Kaszebe Runda). Gdański MOSiR promować będzie swój innowacyjny projekt „Aktywuj się!", skierowany do wszystkich, bez względu na wiek i kondycję. PGE ARENA Gdańsk zachęcać będzie (kupony rabatowe) do odwiedzania Centrum Rekreacyjno-Sportowego FUN ARENA, największego parku rozrywki w Trójmieście, stworzonego na ponad 9 tysiącach metrów kwadratowych. Na stoisku Lechii Gdańsk będzie można spotkać się z zawodnikami drużyny, a także wygrać bilety na mecz Lechia Gdańsk- Legia Warszawa. Miasto Sopot zapraszać będzie na Hipodrom oraz do Aquaparku.

BIKE FESTIWAL
To impreza promująca rowerowy styl życia, skupiająca producentów, dystrybutorów oraz sklepy i serwisy rowerowe.

Wśród wystawców znajdą się zarówno firmy działające na rynku lokalnym, jak i znane światowe marki. Swój udział potwierdziły firmy z Niemiec, Austrii, Czech i Holandii. Termin Festiwalu nieprzypadkowo zbiega się z inauguracją wiosenno-letniego sezonu rowerowego. Zainteresowani kupnem nowego roweru i sprzętu mogą liczyć na bardzo atrakcyjne ceny. Ci, którzy własne rowery już mają - na możliwość skorzystania z darmowego przeglądu serwisowego.
Atrakcji i tu nie zabraknie. Dla najmłodszych: strefa aktywności dziecka, miasteczko ruchu drogowego, tor z gokartami na pedały i wyścigi MP2K CUP, rozgrywane na rowerkach biegowych typu TUPU-TAP w czterech grupach wiekowych (od 1,8 do 4 lat). Dla starszych: możliwość testowania rowerów elektrycznych, sprawdzenia wydolności fizycznej oraz wzięcia udziału w pokazowych treningach spinningowych. Na specjalnie przygotowanym torze testowym będzie też można wypróbować e-rowery, e-hulajnogi i e-skutery, a firmy motoryzacyjne zaprezentują samochody z napędem elektrycznym i hybrydowym.

KAJAK EXPO
To jedyne w Polsce targi dla pasjonatów kajakarstwa.

Tu zaprezentują się dystrybutorzy i wypożyczalnie sprzętu wodnego, odbywać się będą szkolenia i zawody w specjalnie przygotowanym na hali basenie. Kluby kajakowe staną do rywalizacji w kilku niezwykle widowiskowych konkurencjach: kajak na uwięzi (zawody polegają na pomiarze siły wiosłowania łódki przywiązanej do siłomierza), konkursie eskimosek (tu bity jest rekord w liczbie wykonanych samodzielnych odwróceń kajaka po wywrotce, bez wysiadania z niego), czy konkursie na ergometrach (suchy trening kajakarza). Grupa Umpa Umpa Tribe of The Polsih Freestyle Paddlers zaprezentuje freestyle kajakowy - dyscyplinę kajakarstwa górskiego, w której zawodnicy wykonują widowiskowe ewolucje, jak salto czy powietrzna śruba. A ponieważ oprócz sprawności fizycznej w kajakarstwie niezwykle ważne jest bezpieczeństwo i umiejętność niesienia pomocy, zawody prowadzone są też w konkurencjach ratownictwa wodnego i pierwszej pomocy. W ramach targów Kajak Expo zaprezentowany też zostanie projekt „Kajakiem przez Pomorze”, którego celem jest poprawa warunków uprawiania kajakarstwa na popularnych już rzekach i umożliwienie pływania w nowych miejscach. Plany za¬kła¬da¬ją, że w wo¬je¬wódz-twie po¬mor¬skim po¬wsta¬ć ma co naj¬mniej 15 szla¬ków kajakowych, z przy¬sta¬nia¬mi i sta¬ni¬ca¬mi.

WYGRYWAMY!
Festiwalowi towarzyszyć będzie mnóstwo konkursów z atrakcyjnymi nagrodami:
rejs katamaranem Tesla i żaglowcem „Generał Zaruski””, wycieczki promami Stena Line, vouchery na pobyty weekendowe i pakiety startowe PZU Maratonu Gdańsk, Półmaratonu AmberExpo, Triathlonu Gdańsk i Ogólnopolskiego Maratonu Rowerowego Kaszebe Runda.
Swoją pulą nagród obdzieli też odwiedzających Bike Festiwal. Tu w konkursach będzie można wygrać markowe rowery, profesjonalne stroje i akcesoria rowerowe – okulary, kamerki sportowe, karnety do klubów spinningowych i tandemowe loty paralotnią.

FESTIWAL SMAKÓW FOOD TRUCKÓW
Fanów kuchni ulicznej czeka zlot mobilnych barów i kawiarni z całej Polski.

Zjawisko street foodu i same food trucki na stałe wrosły w miejskie otoczenie i mają ogromne grono zwolenników. Mobilność food trucków sprawia, że często trudno nam je złapać. Podczas Festiwalu będzie można spotkać je w jednym miejscu - na parkingu przed AmberExpo. Udział w imprezie zapowiedziało 25 Food Trucków (m.in. pierożki tybetańskie, naturalne kiełbaski, burgery i węgierskie ciastka).

BALTIC GAMES
To największy festiwal sportów ekstremalnych w Polsce i jedno z najważniejszych wydarzeń tego typu w Europie.

Profesjonalni skateboarderzy i riderzy BMX ze świata zmierzą się na specjalnie przygotowanych skateparkach w dwóch dyscyplinach – Skateboarding oraz BMX. Tym razem show zostało rozbudowane o: zawody taneczne, targi tatuażu oraz pircingu(Ink & Destroy, targi odzieżowo-lifestylowe YUCKY Showroom oraz warsztaty i pokazy Parkour & Freerun. Przygotowano także aktywności dla widzów: skatepark, skim-board, minirampy i konkursy z nagrodami. Ekstremalne emocje i adrenalina!

WIĘCEJ INFORMACJI: www.freetimefestiwal.pl

Festiwal Turystyki i Czasu Wolnego, Bike Festiwal, Festiwal Smaków Food Trucków - WSTĘP WOLNY
Baltic Games - BILETY, przedsprzedaż: karnet 2-dniowy 59 zł, sobota: 35zł , niedziela: 35zł
w dniu imprezy: karnet 2-dniowy 69 zł, sobota: 39 zł, niedziela: 39zł


„Projekty finansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 – 2013”

więcej