Niedziela, 17 listopada, imieniny Grzegorz, Salomea, Waleria Bądź na bieżąco DODAJ DO ULUBIONYCH SKONTAKTUJ SIĘ
Z NAMI
RADIO FACEBOOK
TROPEM SRELA
GRA
Inauguracja III Letniego Festiwalu Muzyki Kameralnej - Sierakowice 2013
Inauguracja III Letniego Festiwalu Muzyki Kameralnej - Sierakowice 2013
A A A
W pierwszą niedzielę lipca br. staraniem Stowarzyszenia DISCANTUS w Gowidlinie, zainaugurowany zostanie III Letni Festiwal Muzyki Kameralnej - Sierakowice 2013. W zabytkowej przestrzeni drewnianego kościoła w Sierakowicach, melomani będą mieli okazję spotkać się z artystami i prezentowanym przez nich programem aż pięciokrotnie.
Dodano: 01.07.2013

Podczas tegorocznej edycji festiwalu wybrzmiewać będzie przede wszystkim muzyka świecka różnych epok i stylów muzycznych. Usłyszeć będzie można renesansowe włoskie i angielskie madrygały, mieszankę folkloru polskiego z jazzem,  muzykę rozrywkową w chóralnym ujęciu.

Podczas inauguracji - 7 lipca, wystąpi Zespół Wokalny MINIMUS z Poznania, pod artystycznym kierownictwem Sławomiry Raczyńskiej. W ramach koncertu, pn. Miłość w czasach madrygałów, usłyszeć będzie można utwory będące mistrzowskim połączeniem poezji z muzyką. Zauroczenie, flirt, radość, ale również ból i rozpacz, wszystko to w genialnych opracowaniach mistrzów renesansu, m.in. C. Monteverdiego, J. Dowlanda, J. Arcadelta, H.L. Hasslera.


Obraz w treści 1

 

Więcej informacji związanych z wszystkimi wykonawcami i programem tegorocznej edycji festiwalu, znaleźć można na stronie: festiwalsierakowice.pl


„Projekty finansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 – 2013”

więcej