Środa, 21 kwietnia, imieniny Jarosław, Konrad, Selma Bądź na bieżąco DODAJ DO ULUBIONYCH SKONTAKTUJ SIĘ
Z NAMI
RADIO FACEBOOK
TROPEM SRELA
GRA
Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi i Wspierania Kultury KIEŁPIE
Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi i Wspierania Kultury KIEŁPIE Dodaj obiekt/ogłoszenie
A A A
Dodano: 04.05.2011

Dane kontaktowe:
tel.(0) 697-711-491
www: kielpie.free.ngo.pl
email: kielpie@wp.pl

Adres:
Przy Torach 12 83-307, Kiełpino  Zobacz na mapie Zobacz na mapie


MISJA STOWARZYSZENIA:

Główne cele naszej organizacji to: aktywizacja i integracja środowiska lokalnego, organizacja czasu wolnego mieszkańcom wsi, przeciwdziałanie akloholizmowi i zjawiskom patologicznym, wspieranie imprez kulturowych i inicjatyw społecznych, działanie na rzecz rozwoju kultury i sztuki w małych miejscowościach, integracja społeczeństwa ze środowiskiem osób niepełnosprawnych, ochrona środowiska i edukacja ekologiczna.

 

We wrześniu ubiegłego roku Stowarzyszenie podpisało umowę o bezpłatny najem lokalu z Zespołem Szkół w Kiełpinie, co pozwoliło na stworzenie klubu o nazwie „Stołówka”. Klub „Stołówka” to miejsce, które ma za zadanie organizowanie czasu wolnego wszystkim mieszkańcom Kiełpina (i nie tylko). Do klubu mogą przyjść dzieci i młodzież na korepetycje z matematyki oraz na zajęcia pozalekcyjne tj. kółko plastyczne, teatralne i muzyczne (nauka gry na gitarze i keyboardzie) oraz chór, a dla osób starszych wspólne czwartki, które organizuje Klub Nowoczesnej Pani Domu „Jagódka” działający pod Stowarzyszeniem „Kiełpie”.

 

Historia

Zostaliśmy zarejestrowani w KRS 23.05.2007r.
Od września 2007r. prowadzimy Klub "Stołówka", gdzie mieszkańcy Kiełpina mogą ciekawie spędzić wolny czas.
Obecnie w klubie działają warsztaty plastyczne dla dzieci, koło teatralne dla młodzieży, chór "Vox ad Deo" dla młodzieży i dorosłych, warsztaty muzyczne dla dzieci i młodzieży - sekcja gitary i instrumentów klawiszowych.
W grudniu 2007r. odbyło się spotkanie opłatkowe dla członków Stowarzyszenie "Kiełpie", połączone z "Mikołajem" dla uczestników zajęć w klubie "Stołówka"
Grudzień 2007r. Chór "Vox ab Deo" uświetnił swoim występem, Przegląd Teatralno-Muzyczny dla osób niepełnosprawnych, który odbył się w Teatrze miejskim w Gdyni.
Od lutego 2008r. przy Stowarzyszeniu działa Klub Nowoczesnej Pani Domu "Jagódka", który gromadzi aktywne panie w różnym wieku.
9 maja 2008r. w klubie "Stołówka", zorganizowaliśmy koncert rockowy dla młodzieży.
19 lipca 2008r. organizowaliśmy imprezę kulturalną "Święto Jagody" - realizacja zadania publicznego dofinansowana przez Gminę Kartuzy.
30 sierpnia 2008r. odbył się spływ ekstremalny Jarem Raduni zorganizowany przez Stowarzyszenie "Kiełpie" dla miłośników turystyki kwalifikowanej.
We wrześniu 2008r. prowadziliśmy rekrutację beneficjentów do projektu realizowanego w partnerstwie z Gminą Kartuzy pt. "Razem działamy na rzecz naszej małej ojczyzny", który obejmuje cykl szkoleń w okresie 27.09.2008-22.11.2008.
26 października 2008r. odbył się wyjazd do Teatru Muzycznego, na spektakl pt. "Piękna i Bestia", zorganizowany dla uczestników, młodzieżowego kola teatralnego, działającego w klubie "Stołówka"
16 listopada 2008r. miał miejsce wyjazd dla dzieci, do teatru Muzycznego na przedstawienie pt. "Koziołek Matołek"
Od września do listopada 2008 r. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi i Wspierania Kultury "Kiełpie" w partnerstwie z Gminą Kartuzy realizowało projekt: "Razem działamy na rzecz naszej małej ojczyzny", obejmujący cykl szkoleń - Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i budżet państwa.
18 grudnia 2008r. odbyło się spotkanie opłatkowe, dla członków Stowarzyszenia "Kiełpie" członków Klubu "Stołówka, Klubu "Jagódka" i członków zespołu "Aniołki" - w wydarzeniu uczestniczyło ponad 70 osób.
28 grudnia 2008r. w Kościele parafialnym w Kiełpinie zorganizowaliśmy koncert kolęd dla mieszkańców naszej miejscowości. Wystąpił nowopowstały, zespół dziecięcy "Aniołki" i zespół młodzieżowy "Vox ab Deo" - działający przy stowarzyszeniu "Kiełpie"
2009
14. marca 2009r Stowarzyszenie "Kiełpie" realizowało projekt pt."Radość i Muzyka" Koncert Wielkanocny. Działanie przeprowadzone jako, realizacja zadania publicznego, dofinansowanego przez Powiat Kartuzy.
23. marca 2009r. Stowarzyszenie "Kiełpie", rozpoczeło realizacje projektu pt. "Grota Maryjna Perłą Naszej Wsi", dofinansowanego przez Gminę Kartuzy.
Projekt obejmował renowację Groty Maryjnej i przywrócenie jej dawnej świetności.
Uroczyste otwarcie odbyło się 3 maja 2009r.
28 marca 2009r Prezes Stowarzyszenia "Kiełpie", Sławomir Matuszak, na gali wręczenie nagród Burmistrza Gminy Kartuzy, "Człowiek Roku 2008", otrzymał Wyróżnienie za aktywną działalność społeczną na rzecz mieszkańców Kiełpina, realizowaną przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi i Wspierania Kultury "Kiełpie"
11 lipca 2009r. odbył się Festyn Rodzinny, "Święto Jagody"
Gwiazdą wieczoru był zespół, "Cała Góra Barwinków", w programie imprezy, znalazło się wiele atrakcji dla dzieci młodzieży i dorosłych,
Realizacja zadania publicznego dofinansowana przez Gminę Kartuzy.


„Projekty finansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 – 2013”

więcej