Środa, 21 kwietnia, imieniny Jarosław, Konrad, Selma Bądź na bieżąco DODAJ DO ULUBIONYCH SKONTAKTUJ SIĘ
Z NAMI
RADIO FACEBOOK
TROPEM SRELA
GRA
Fundacja EkoFarma
Fundacja EkoFarma Dodaj obiekt/ogłoszenie
A A A
To zdrowe i ekologiczne wyroby
Dodano: 04.05.2011

Dane kontaktowe:
tel.(0-58) 681-73-03 , fax: (0-58) 681-73-02
www: www.ecofarma.comweb.pl
email: ecofarma@pro.onet.pl

Adres:
Małkowo 30, 83-330, Żukowo  Zobacz na mapie Zobacz na mapie   Fundacja Polska Farma Ekologiczna ECOFARM powstała w 1992 roku. „Ecofarm" założyli: ze strony polskiej Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie i Polski Klub Ekologiczny, a ze strony duńskiej fundacja Solhvervfonden i rolnik Morten Krohn. Celem fundacji jest propagowanie ekologicznej produkcji żywności w nieskażonym środowisku Pojezierza Kaszubskiego. Fundacja ma siedzibę w Małkowie koło Żukowa, działa na terenie dwóch gmin - Żukowa i Somonina, obejmuje powierzchnię 320 ha gruntów rolnych. Świadomość pojęcia ekologii kiedyś była mało znana i uprawa metodami ekologicznymi była kosztowna co w rezultacie prowadziło do wysokiej ceny produktu.
Dlatego też zrezygnowano z uprawy warzyw. Dziś produkuje się tu głównie mleko, a więc i prowadzi chów bydła mlecznego. Pozostałą część chowu stanowi młodzież, tj, jałówki hodowlane oraz cielęta.
Mleko kupuje mleczarnia Łukta koło Olsztyna i trafia ono do sprzedaży w sieciach hipermarketów w postaci jogurtów, kefirów.
Fundacja ma też w swojej ofercie jajka ekologiczne. Niebawem w ofercie pojawi się herbatka lipowa - na razie sad lipowy rośnie i jest atrakcją i miejscem wypoczynku


„Projekty finansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 – 2013”

więcej